Kategorie
Bez kategorii

Zapisz się na szkolenia dla psychologów Zielona Góra

Czym jest terapia poznawczo-behawioralna?

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest formą psychoterapii, która ma na celu pomóc pacjentom skorygować wzorce myślowe, które powodują cierpienie lub myśli, które utrudniają im funkcjonowanie w codziennym społeczeństwie. Negatywne wzorce myślenia mogą przyczyniać się do niskiej samooceny, problemów w relacjach i poważniejszych zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak lęk lub depresja. Terapeutą behawioralnym kognitywnym jest ktoś, kto pracuje z pacjentami w środowisku jeden na jednego (ogólnie) – aby nim zostać możesz zapisać się na szkolenia dla psychologów Zielona Góra w CePoBe. Mogą zasadniczo „ponownie połączyć” wzorce myślowe danej osoby za pomocą różnych technik terapeutycznych.

Terapeuci poznawczo-behawioralni, którzy przeszli szkolenia dla psychologów Zielona Góra, spędzają dużą część czasu na badaniu funkcji poznawczych. Częściej niż nie, wybierają konkretny proces myślowy, na którym należy się skupić. Na przykład jeden poznawczy terapeuta behawioralny może skupić się na trudnościach w uczeniu się, podczas gdy inny może skupić się na pamięci. Zazwyczaj koncentrują się na jednej z tych rzeczy: nauczaniu, leczeniu lub badaniach. Mówiąc dokładniej, jeśli przeszli szkolenia dla psychologów Zielona Góra, będą leczyć pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby psychiczne, nauczać innych aspirujących terapeutów behawioralnych poznawczych (zwykle na uniwersytetach) lub uczestniczyć w nowatorskich badaniach, aby dowiedzieć się, jak działa umysł.

Co robi terapeuta behawioralny poznawczy?

Terapeuci poznawczo-behawioralni, którzy uczestniczyli w szkoleniach dla psychologów w CePoBe w Zielonej Górze, mają strategiczne, praktyczne i skoncentrowane na rozwiązaniach podejście do pomagania klientom. Większość pracy terapeuty polega na uczeniu klientów rozwiązywania problemów poprzez modyfikowanie negatywnego lub błędnego myślenia, uczuć i zachowań. W przeciwieństwie do innych podejść, relacja terapeutyczna między terapeutą a klientem polega na ciągłej współpracy. Dzięki temu procesowi współpracy terapeuta i klient odkryją wzorce myślenia, które mogą wpływać na uczucia i zachowanie.

Terapeuci poznawczo-behawioralni używają technik, które poznali podczas szkolenia dla psychologów w mieście Zielona Góra, takich jak praca domowa, eksperymenty behawioralne, zapisy myśli i ekspozycja. Praca domowa jest niezbędną czynnością, którą terapeuta wybiera, aby klient robił między sesjami. Praca domowa umożliwia klientowi samodzielne zaangażowanie się w działanie, które zachęca do wykorzystania umiejętności lub zgłębiania uczuć, wzorców myślowych lub działań. Praca domowa służy również jako pomost do następnej sesji i buduje autonomię. Eksperymenty behawioralne (BE) to planowane eksperymentalne ćwiczenia edukacyjne, które dają klientowi możliwość wypróbowania określonego działania w kontrolowany sposób. BE mają na celu sprawdzenie przekonań. Są potężnymi narzędziami, które pomagają klientowi przetwarzać informacje zarówno na poziomie poznawczym, jak i emocjonalnym. Nie są to tylko działania „idź do domu i wypróbuj”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 8 =