Kategorie
Bez kategorii

Jak działają ogniwa fotowoltaiczne Warszawa?

Jak działają ogniwa fotowoltaiczne Warszawa? Ogniwa fotowoltaiczne Warszawa są wykonane z materiałów półprzewodnikowych, które absorbują fotony emitowane przez słońce i wytwarzają przepływ elektronów. Fotony to cząstki elementarne, które przenoszą promieniowanie słoneczne z prędkością 300 000 kilometrów na sekundę.

W latach dwudziestych sam Albert Einstein nazywał je „ziarnami światła”. Kiedy fotony uderzają w materiał półprzewodnikowy, taki jak krzem, uwalniają elektrony z atomów, pozostawiając pustą przestrzeń. Zbłąkane elektrony poruszają się losowo, szukając kolejnej „dziury” do wypełnienia, czyli ogniwa fotowoltaiczne Warszawa. Jednak aby wytworzyć prąd elektryczny, elektrony muszą płynąć w tym samym kierunku. Osiąga się to za pomocą dwóch rodzajów pierwiastka krzemu. Warstwa krzemu wystawiona na słońce jest domieszkowana atomami fosforu, który ma o jeden więcej elektron niż krzem, natomiast druga strona jest domieszkowana atomami boru, który ma o jeden mniej elektronu. Powstałe ogniwa fotowoltaiczne Warszawa działają jak swoista bateria: warstwa z nadwyżką elektronów staje się biegunem ujemnym, a strona z deficytem elektronów staje się biegunem dodatnim. Pole elektryczne powstaje na styku dwóch warstw.

Podczas gdy elektrony są wzbudzane przez fotony, są one przenoszone na stronę n przez pole elektryczne, podczas gdy dziury dryfują na stronę p. Elektrony i dziury są kierowane do styków elektrycznych przyłożonych po obu stronach, zanim przepłyną do obwodu zewnętrznego w postaci energii elektrycznej. To wytwarza prąd stały i ogniwo fotowoltaiczne może wytwarzać energię dla Twojego domu w mieście Warszawa. Powłoka antyrefleksyjna jest dodawana do górnej części komórki, aby zminimalizować utratę fotonu z powodu odbicia powierzchniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − eight =