Kategorie
Bez kategorii

Osuszanie ścian – od czego zacząć?

Jak wykonać osuszanie ścian? Przede wszystkim usuń źródła wilgoci! Gdy powietrze zacznie płynąć, czas zacząć zajmować się przedmiotami w pokojach. W przypadku większych prac możesz wypożyczyć lub kupić przenośny osuszacz, aby usunąć nadmiar pary wodnej z powietrza. Pamiętaj, aby często opróżniać szufladę na wodę, aby zapewnić jej maksymalną wydajność, lub przymocować do węża odprowadzającego wodę z domu. Usuń namoczone przedmioty i umieść je na zewnątrz, najlepiej w słońcu, w celu wysuszenia lub usunięcia. Ważne jest, aby najpierw skupić się na większych elementach nasiąkniętych wodą, takich jak dywaniki i meble tapicerowane. Jeśli te miękkie przedmioty zostały zanieczyszczone brudną wodą, należy je wyrzucić, aby uniknąć szkodliwych bakterii i innych zanieczyszczeń. Zamów też profesjonalną firmę, która wykona dla Ciebie osuszanie ścian.

Podciągnij podłogę, która zatrzymuje wodę, np. winyl lub linoleum, aby umożliwić wyschnięcie pod podłogą. Usuń i wyrzuć mokrą izolację ze ścian i podłóg to ułatwi osuszanie ścian. Ściągnij płytę gipsowo-kartonową, która była w wodzie, ponieważ zwykle się psuje, a pleśń łatwo rośnie na podłożu.

Dodatkowo oczyść ściany i zapobiegaj pleśni! W przypadku powrotu do użyteczności znacznej powodzi ważne jest, aby wszystkie powierzchnie, które mogły mieć kontakt z bakteriami, które dostały się przez ścieki itp., zostały w pełni zdezynfekowane przez profesjonalistów. W przypadku czystego wycieku z wody deszczowej lub rur dezynfekcja nie jest tak ważna, ale zawsze jest bezpiecznym wyborem. Za pomocą mieszaniny wybielacza lub innego roztworu zapobiegającego pleśniom należy zająć się każdym obszarem, który był narażony na wyciek wody lub powódź. Zastosuj specjalne środki zapobiegające pleśniom zgodnie ze wskazówkami producenta lub delikatnie spryskaj i wytrzyj mieszankę wybielacza, aby upewnić się, że nie przetrwały zarodniki pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 8 =