Kategorie
Bez kategorii

Frezowanie kominów Poznań z firmą budowlaną Marcco

Wiele osób ma problemy z przeciągiem kominka, nawet gdy kominek jest nowo zbudowany. Frezowanie kominów Poznań zwykle daje zadowalające efekty, jednak jest dość kosztowne. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą ulepszyć wersję roboczą, zaczynając od najmniej drastycznych środków, a kończąc na najbardziej drastycznych środkach, takich jak frezowanie kominów Poznań:

1. Zapewnij szybki, gorący start do ognia. Rozpalając ogień kawałkami drewna z szybko palących się gatunków drewna (topola, sosna, wierzba, olcha itp.) I jaśniejszym blokiem, szybko rozwija się przepływ ciepłego powietrza przez komin. Ciepło wytworzy przeciąg w kominku i podtrzyma ogień. Użyj szwajcarskiej lub odwróconej metody oświetlenia. Szwajcarskie badania wykazały, że drewno opałowe jest lepiej spalane, jeśli ogień rozpala się od góry do dołu. Działa to w następujący sposób: Na początek umieść dwa lub trzy – niezbyt duże – kłody na podłodze kominka lub ruszcie, z pewną przestrzenią między kłodami. Następnie umieść trzy warstwy rozpałki poprzecznie na polanach i jeden na drugim. Następnie umieść dwa lżejsze bloki na drugiej najniższej warstwie rozpałki. Na koniec zapal lżejsze bloki. Jeśli to nie pomoże, frezowanie kominów Poznań może być jedynym rozwiązaniem.

2. Spalaj tylko drewno suszone przez dwa lata – radzi firma Marcco z Poznania, wykonująca frezowanie. Jeśli palisz zbyt mokre drewno, trudniej jest uzyskać dobry ogień i utrzymać go. Po rozpaleniu ognia szybkozielonymi materiałami i gatunkami drewna należy nakarmić ogień wolno palącymi się gatunkami drewna, takimi jak dąb, buk, brzoza i drewno z drzew owocowych. Te gatunki drewna muszą być suszone przez co najmniej dwa lata, aby spalić dobrze rysowany ogień. Nie używaj szybko palących się rodzajów drewna (sosna, wierzba, olcha) w tej fazie pożaru, ponieważ prowadzi to do wytworzenia niebezpiecznej ilości iskier. Ogrzewanie mokrym drewnem również nie jest przyjazne dla środowiska, ponieważ występuje stosunkowo duża emisja cząstek stałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × four =