Kategorie
Bez kategorii

Zainwestuj w poznańskie nieruchomości!

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem to świetny sposób na uzyskanie zarówno dochodu, jak i długoterminowego wzrostu wartości, a dzięki stosunkowo łatwemu (i bezpiecznemu) wykorzystaniu dźwigni, nieruchomości inwestycyjne mogą przynieść niezwykłe zyski.

Należy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii:
– Zaangażowanie czasowe: nawet jeśli zdecydujesz się zatrudnić zarządcę nieruchomości (więcej o tym później), posiadanie nieruchomości inwestycyjnych może być aktywnym i czasochłonnym sposobem inwestowania w nieruchomości w Poznaniu.

– Płynność: Nieruchomości inwestycyjne nie są inwestycją płynną. Jeśli chcesz uzyskać godziwą wartość rynkową za swoje nieruchomości do wynajęcia, ich sprzedaż może zająć miesiące.

– Wymóg kapitałowy: w przeciwieństwie do innych form inwestycji w nieruchomości, będziesz potrzebować znacznej ilości pieniędzy, aby kupić nieruchomość inwestycyjną. W większości przypadków będziesz potrzebować co najmniej 20% obniżki, kosztów zamknięcia i kilkumiesięcznych rezerw w banku.

– Nieprzewidywalność: chociaż wynajem nieruchomości może przynieść duże dochody, niekoniecznie będzie to stały dochód. Od czasu do czasu nieruchomości stają się puste i psują się rzeczy, które trzeba będzie wymienić.

Oto punkt: jeśli nie przeszkadzają Ci te cztery wady, nieruchomości inwestycyjne mogą być dla Ciebie dobrym wyborem. W przeciwnym razie możesz poszukać gdzie indziej. Na przykład, jeśli potrzebujesz płynności lub stałego dochodu, dobrym wyborem może być fundusz inwestycyjny w nieruchomości. Jeśli chcesz zainwestować w jedną nieruchomość, ale wolisz rolę pasywną, warto przyjrzeć się inwestycji w nieruchomości finansowanej społecznościowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 11 =