Kategorie
Bez kategorii

Ogłoś upadłość firmy Warszawa

Upadłość firmy Warszawa to stan prawny, który dotyczy tylko osób fizycznych, które nie są w stanie spłacić swoich długów i trwa 12 miesięcy, po czym długi są umorzone („umorzone”). Chociaż bankructwo firmy jest często używane jako hasło wyszukiwania przez dyrektorów, jest to technicznie niepoprawne. Istnieją dwie sytuacje, w których może dojść do bankructwa: Osoby, które nie są w stanie spłacić swoich długów, mogą ogłosić upadłość; Wierzyciele mogą również ogłosić upadłość indywidualną.

Jaki jest proces? Jeśli ogłosisz upadłość firmy Warszawa, możesz złożyć wniosek online za pośrednictwem strony internetowej rządu. Po złożeniu wniosku arbiter (osoba pracująca dla służby upadłościowej) przeanalizuje Twoją sprawę i zdecyduje, czy należy ogłosić upadłość, czy nie. Jeśli możesz ogłosić upadłość, to: Otrzymasz kopię nakazu upadłości (możesz również zostać wezwany na rozmowę dotyczącą Twojej sytuacji); Posiadane aktywa mogą zostać wykorzystane do spłaty długów; Zostaniesz poproszony o przestrzeganie ograniczeń dotyczących upadłości (pożyczenie więcej niż 10 000 złotych bez informowania, że ​​jesteś bankrutem; działanie jako dyrektor, tworzenie, zarządzanie lub promowanie firmy bez zgody sądu; praca jako kurator). Pamiętaj, że złamanie tych ograniczeń jest przestępstwem. Twoje imię i nazwisko oraz dane zostaną opublikowane w Indywidualnym Rejestrze Upadłości (IIR) – jeśli opublikowanie Twoich danych narazi Cię na niebezpieczeństwo, możesz złożyć wniosek o ich usunięcie. Twoi wierzyciele mogą również ogłosić upadłość, jeśli: Jesteś winien ponad 50 000 złotych i nie spłaciłeś swoich długów; Złamałeś warunki Indywidualnych Dobrowolnych Umów (IVA); Podałeś fałszywe informacje, aby otrzymać IVA.

Jak złożyć wniosek o upadłość firmy Warszawa? Wniosek o ogłoszenie upadłości (wraz z uzasadnieniem); Zestawienie spraw; Oświadczenie pod przysięgą (złożone przed urzędnikiem sądowym / radcą prawnym). Co się dzieje, gdy kończy się upadłość? Okres upadłości trwa zwykle 12 miesięcy, po czym osoba fizyczna jest zwolniona z wszelkich ograniczeń i długów, a wszystkie szczegóły zostaną usunięte z Indywidualnego Rejestru Upadłości w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − eight =