Kategorie
Bez kategorii

Kancelaria Notarialna Wrocław i profesjonalne porady prawne

Kancelaria Notarialna Wrocław jest bardzo stara, sięgająca czasów rzymskich, a akty notarialne są uznawane na całym świecie. Notariusz (często nazywany „notariuszem publicznym” lub po prostu „notariuszem”) to urzędnik państwowy powołany przez prawo do świadczenia usług publicznych w sprawach niespornych, zwykle dotyczących majątku, aktów prawnych, pełnomocnictw oraz biznes zagraniczny i międzynarodowy.

Termin notariusz odnosi się tylko do notariuszy prawa zwyczajowego, którzy wykonują zawód w tych krajach na świecie, w których system prawny oparty jest na brytyjskim „common law” i nie należy ich mylić z notariuszami prawa cywilnego (np. we Francji, Hiszpanii, Brazylii itp.), których funkcje są zupełnie inne.

W Polsce Północnej notariusze podlegają oddziałowi radcy prawnego w zawodzie prawniczym, ale pełnią szereg odrębnych i odrębnych funkcji. Wykonywanie którejkolwiek z powyższych funkcji jest nazywane „notarialnie” i czyniąc to notariusz dokona tak zwanego „aktu notarialnego”. W Polsce zdecydowana większość pracy notariusza jest związana z biznesem zagranicznym, dlatego Kancelaria Notarialna Wrocław prowadzi firmy, jak i klientów indywidualnych. Największa pojedyncza kategoria prac w tej jurysdykcji dotyczy osób kupujących i sprzedających nieruchomości za granicą. Chcesz poznać specjalizacje jakie ma Kancelaria Notarialna Wrocław? Zajrzyj na ich stronę www!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × one =