Kategorie
Bez kategorii

Kancelaria Notarialna Wrocław i profesjonalne porady prawne

Kancelaria Notarialna Wrocław jest bardzo stara, sięgająca czasów rzymskich, a akty notarialne są uznawane na całym świecie. Notariusz (często nazywany „notariuszem publicznym” lub po prostu „notariuszem”) to urzędnik państwowy powołany przez prawo do świadczenia usług publicznych w sprawach niespornych, zwykle dotyczących majątku, aktów prawnych, pełnomocnictw oraz biznes zagraniczny i międzynarodowy.

Termin notariusz odnosi się tylko do notariuszy prawa zwyczajowego, którzy wykonują zawód w tych krajach na świecie, w których system prawny oparty jest na brytyjskim „common law” i nie należy ich mylić z notariuszami prawa cywilnego (np. we Francji, Hiszpanii, Brazylii itp.), których funkcje są zupełnie inne.

W Polsce Północnej notariusze podlegają oddziałowi radcy prawnego w zawodzie prawniczym, ale pełnią szereg odrębnych i odrębnych funkcji. Wykonywanie którejkolwiek z powyższych funkcji jest nazywane „notarialnie” i czyniąc to notariusz dokona tak zwanego „aktu notarialnego”. W Polsce zdecydowana większość pracy notariusza jest związana z biznesem zagranicznym, dlatego Kancelaria Notarialna Wrocław prowadzi firmy, jak i klientów indywidualnych. Największa pojedyncza kategoria prac w tej jurysdykcji dotyczy osób kupujących i sprzedających nieruchomości za granicą. Chcesz poznać specjalizacje jakie ma Kancelaria Notarialna Wrocław? Zajrzyj na ich stronę www!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 2 =