Kategorie
Bez kategorii

Izolacja pozioma, izolacje natryskowe i wiele więcej w ofercie Akma

W większości przypadków na dole płyty gipsowo-kartonowej w domu jest miejsce, w którym znajduje się listwa przypodłogowa. Podważenie listwy przypodłogowej od ściany jest dość łatwe, ale należy upewnić się, że nie uszkodzisz wykończenia ani płyty gipsowo-kartonowej. Zanim zaczniesz, potrzebujesz łomu i cienkiego kawałka deski. Użyj cienkiego pręta między ścianą a łomem, aby uniknąć uszkodzeń. Następnie delikatnie podważ listwę od ściany. Jeśli masz izolację poziomą, taką jak włókno szklane lub celuloza w ścianach, powinieneś być w stanie zobaczyć ją w tej szczelinie. Po zakończeniu wystarczy wymienić listwę przypodłogową.

Wywierć mały otwór w ścianie. Wiercenie dziury jest nieco bardziej inwazyjne, ale możesz to zrobić w miejscach w domu, które są niepozorne i można je łatwo załatać. Jeśli masz szafę z zewnętrzną ścianą, jest to doskonałe miejsce do wywiercenia półcalowego otworu. Po wywierceniu otworu można czasami rzucić okiem, aby sprawdzić, czy jest izolacja. Jeśli masz lunetę inspekcyjną, możesz jej użyć, aby lepiej przyjrzeć się temu, co jest w twoich ścianach. Jeśli nie masz lunety inspekcyjnej, zaleca się użycie wieszaka drucianego, ponieważ słychać, jak stuka po obu stronach ściany, jeśli wnęka jest pusta. W przypadku tej metody należy uważać, aby nie ciągnąć i nie przemieszczać żadnego włókna szklanego, które mogłoby znajdować się w ścianie i powodować, że izolacja pozioma jest trwała. Kolejne miejsce, w którym można wywiercić otwór, znajduje się nad szafkami kuchennymi.

Kiedy już zdecydujesz się zburzyć płytę gipsowo-kartonową, jesteś teraz w stanie wygrać i mieć w rękach całkiem duży projekt. Nawet jeśli jest to mała sekcja, nadal będziesz musiał wymienić płytę kartonowo-gipsową, zabłocić ją, wyszlifować i pomalować, aby pasowała do reszty pomieszczenia. To świetny sposób, aby zobaczyć, co dokładnie znajduje się w Twoich ścianach i daje Ci możliwość dostępu do kolejnych opcji izolacji, jeśli jej potrzebujesz.

Dom nie ma izolacji poziomej w ścianach? Teraz, gdy wiesz, jak sprawdzić ściany pod kątem izolacji, czas pomyśleć o kolejnych krokach. Niezależnie od tego, czy okazało się, że ściany są puste, czy też znaleziona izolacja pozioma nie spełnia swojego zadania, coś skłoniło Cię do sprawdzenia ścian. Może to były zimne przeciągi lub niewygodne pokoje – tak czy inaczej, wiesz, że masz problem. Twoje ściany zewnętrzne wymagają wykonania usługi jaką jest izolacja pozioma. Masz opcje izolacji, więc to Ty decydujesz, który materiał będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie materiały izolacyjne mogą być dla Ciebie najlepsze, zapoznaj się z naszym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + eighteen =