Kategorie
Bez kategorii

Agroturystyka Stężyca, Gołubie, Kaszuby, Kościerzyna, pomorskie zaprasza!

Agroturystyka Stężyca, Gołubie, Kaszuby, Kościerzyna, pomorskie ma duży potencjał stymulowania lokalnego wzrostu gospodarczego i zmian społecznych ze względu na komplementarność z innymi rodzajami działalności gospodarczej, wkład w tworzenie PKB i tworzenie miejsc pracy oraz zdolność do promowania rozpraszania popytu w czasie (zwalczanie sezonowości) i na szerszą skalę. terytorium.

Dziś rozumiemy turystykę wiejską w miejscowości Stężyca, Gołubie, Kaszuby, Kościerzyna jako „rodzaj działalności turystycznej, w której doświadczenie odwiedzającego jest związane z szeroką gamą produktów ogólnie związanych z działaniami związanymi z przyrodą, rolnictwem, wiejskim stylem życia, kulturą, wędkarstwem i zwiedzaniem. Działalność w zakresie turystyki wiejskiej odbywa się na obszarach pozamiejskich (wiejskich) o następujących cechach: niska gęstość zaludnienia, krajobraz i użytkowanie gruntów zdominowane przez rolnictwo i leśnictwo oraz tradycyjna struktura społeczna i styl życia.

Mając wizję uczynienia turystyki pozytywnym czynnikiem transformacji, rozwoju obszarów wiejskich i dobrobytu społeczności, uruchomiliśmy inicjatywę „Najlepsze wioski turystyczne”. Jego celem jest zwiększenie roli turystyki w wartościowaniu i ochronie wsi wiejskich wraz z powiązanymi z nimi krajobrazami, systemami wiedzy, różnorodnością biologiczną i kulturową, lokalnymi wartościami i działalnością (rolnictwo, leśnictwo, hodowla zwierząt i/lub rybołówstwo śródlądowe), w tym ich gastronomia.

Agroturystyka Stężyca, Gołubie, Kaszuby, Kościerzyna, pomorskie  to dodatkowe źródła przychodów! Mogą one mieć fundamentalne znaczenie dla dalszego sukcesu małych, zrównoważonych gospodarstw i producentów.

Obecnie konkurują na globalnej przestrzeni rynkowej (otwartej przez międzynarodowy transport i komunikację) i konkurują z konkurencją ze strony zakładów przemysłowych, które często są w stanie wyprodukować więcej przy niższych kosztach, korzystając z rozbudowanego parku maszynowego i nowoczesnej technologii.

W przeciwieństwie do tego, nakłady na zrównoważone metody uprawy mogą być znaczne, przy mniej spójnych, gwarantowanych plonach (a zatem i dochodach). Może to spowodować duże obciążenie finansowe, które agroturystyka Stężyca, Gołubie, Kaszuby, Kościerzyna, pomorskie a może pomóc złagodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × two =