Kategorie
Bez kategorii

Jaką ofertę przedstawiają szkoły windsurfingu?

Jeśli chcesz sprawić, by windsurfing był tak trudny, jak to możliwe, weź stary sprzęt taty z lat 80., udaj się na lokalną plażę i po prostu spróbuj – na pewno nie może to być takie trudne.

To chyba największy błąd osób chcących uprawiać windsurfing, ponieważ deski z tej epoki są bardzo chwiejne, a żagle bardzo ciężkie. Można prawie zagwarantować, że nie będziesz się dobrze bawić i jestem prawie pewien, że wyjdziesz z wody rozczarowany, że windsurfing nie jest dla Ciebie – szkoły windsurfingu mogą Cię jednak tego sportu nauczyć.

Stare powiedzenie, że zły pracownik obwinia swoje narzędzia, tak naprawdę nie ma zastosowania w windsurfingu. Przymierzanie bardzo starego, retro sprzętu lub używanie niewłaściwego zestawu do twojego poziomu umiejętności naprawdę wpłynie na twoje postępy w tym sporcie. Szkoły windsurfingu zawsze korzystają z nowego sprzętu!

Jeśli uczysz się windsurfingu w miejscu takim jak szkoły windsurfingu po raz pierwszy, musisz znaleźć deskę odpowiednią dla początkujących.

Deska dla początkujących będzie niezwykle szeroka. To właśnie ta szerokość sprawi, że deska będzie stabilna i nie będzie się chwiać.

Jest tak wiele rzeczy, o których należy pomyśleć podczas nauki windsurfingu, takich jak pozycja żagla, pozycja stóp w miejscu, w którym powinny znajdować się ręce, myślenie o wietrze, falach i staranie się nie uderzyć innych ludzi.

Jeśli możesz usunąć przynajmniej jeden element, który może potencjalnie utrudniać windsurfing, masz większą szansę na postęp razem ze szkołą windsurfingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 9 =